Jak zatrzymać opaleniznę na dłużej?

Opalona skóra wielu osobom dodaje atrakcyjności. Warto poznać przydatne triki na to, jak zachować opaleniznę na dłużej!

Nawilżaj skórę

Dobrze nawilżona nie będzie się łuszczyć, a więc i tracić opalenizny zbyt szybko i w nierównomierny sposób. Bardzo dobrze w pielęgnacji ciała po life sprawdzą się kosmetyki naturalne. Wybierz bazujące na naturalnych składnikach balsamy i musy, masło do ciała, a nawet kosmetyki z olejkami o właściwościach nawilżających.

Jedz produkty bogate w karoten

Karoten, czyli prowitamina A, nadaje skórze złocisty odcień i pomaga utrzymać opaleniznę na dłużej. Zdrowa dieta obfitująca w lokalne warzywa i owoce powinna mieć go dostateczną ilość. Bogata w karoten jest oczywiście marchew, a także pomidory, brzoskwinie i nektarynki, dynia i… ciemnozielone warzywa.

Nawilżaj skórę także od wewnątrz

Kosmetyki naturalne mogą zrobić wiele dobrego, jednak skóra nadal będzie odwodniona przy nieprawidłowej diecie. Dlatego pij dużo płynów, jedz warzywa i owoce, unikaj nadmiaru soli, cukru, kawy i herbaty. Zamiast batoników ja przekąskę wybieraj np. ogórki i paprykę z dipem jogurtowym.

Unikaj zbyt mocnych peelingów

Częste i intensywne złuszczanie pomaga w wygładzaniu skóry i zmniejszaniu przebarwień, ale też zmniejszą widoczność opalenizny. Dlatego odstaw te najmocniejsze, złuszczaj skórę delikatnej raz w tygodniu. Dobre nawilżanie sprawi, że suchych skórek będzie znacznie mniej. To więc podwójny sposób na trwałą opaleniznę.

Stosuj balsam brązujący

To znany od lat sposób na zachowanie złocistej opalenizny na dłużej po lecie, jak i na uzyskanie efektu skóry muśniętej słońcem wiosną, zanim ono pojawi się na dobre. Balsam brązujący z wyciągiem z orzecha włoskiego przyciemni każdy odcień skóry. Pamiętaj tylko, aby umyć ręce natychmiast po jego zastosowaniu, inaczej zabarwi wnętrze dłoni i skórki przy paznokciach. Kolor lekkiej opalenizny nadadzą skórze również kosmetyki naturalne takie jak olej marchewkowy, olej z orzecha włoskiego i zawierające je gotowe produkty.

You may also like...

1 Response

  1. Roksana pisze:

    Ja zawsze dbam o prawidłowe nawilżenie skóry i wtedy opalenizna na pewno trzyma się dłużej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *