Powierzchnia magazynowa? Czynsz + koszty dodatkowe

Magazyn do wynajęcia pozwala przedsiębiorcy na zmniejszenie kosztów związanych z prowadzeniem biznesu. Z jakimi wydatkami musimy się liczyć decydując się na powierzchnie magazynowe do wynajęcia? Sprawdzamy!

Magazyny logistyczne na wynajem – co wpływa na ich cenę?

Na polskim rynku działa obecnie wiele magazynów gotowych do wynajęcia swojej powierzchni. Oferują one najem oraz dodatkowe usługi magazynowe w zróżnicowanych cenach, stąd też trudno jednoznacznie określić, jaki będzie koszt wynajmu magazynu. Warto jednak poznać czynniki, jakie wpływają na jego wysokość.

Cena wynajęcia magazynu logistycznego dla firmy związana jest z poniższymi kwestiami:
– Powierzchnia magazynowa,
– Lokalizacja obiektu,
– Usługi magazynowe,
– Klasa magazynu,
– Czas wynajmu magazynu,
– Zużycie mediów w magazynie.

Wobec tego magazyny logistyczne pod kątem kosztów wyceniane są przy uwzględnieniu licznych czynników, z uwzględnieniem zapisów umowy najmu.

Co składa się na koszt wynajmu magazynu?

Koszty magazynowe można podzielić na dwie zasadniczo części, a mianowicie na czynsz bazowy za wynajęcie magazynu, a także na opłaty dodatkowe związane z użytkowaniem powierzchni.

Czynsz bazowy jest opłatą stałą, która określana jest w umowie najmu magazynu. Warto zaznaczyć, że magazyny do wynajęcia są najczęściej rozliczane z czynszu w euro, dlatego na ostateczne wydatki ma także wpływ kurs tej waluty.

Z kolei dodatkowe opłaty włączają koszty serwisowe, czyli związane z korzystaniem z powierzchni magazynowej, a także koszty mediów.

Koszty serwisowe obejmują między innymi sprzątanie, ochronę, utrzymanie dróg oraz inne czynności wchodzące w skład serwisu magazynu. Koszty mediów to głównie gaz, prąd, woda oraz ścieki. Media najczęściej rozliczane są indywidualne – każdy magazyn ma oddzielne liczniki.

Jak sprawdzić koszty jeśli chodzi o magazyn logistyczny?

Aby dowiedzieć się, ile kosztują magazyny logistyczne na wynajem, najlepiej zapoznać się bliżej z ofertami dostępnymi online na stronach internetowych deweloperów, agentów oraz w portalach ogłoszeniowych. Można znaleźć w nich informacje związane z czynszem bazowym i nierzadko dodatkowymi opłatami, co pozwala oszacować ogólny koszt najmu magazynu.

Warto jednak pamiętać o tym, że koszty najmu nie są jednolite i będą wahały się w zależności od opłat dodatkowych, które mogą ulegać zmianom.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *