Jak prowadzić księgowość firmy jednoosobowej

Kiedy prowadzi się jakąś niedużą działalność gospodarczą czy firmę, często istnieje konieczność oszczędzania praktycznie na wszystkim
Szczególnie na początku pojawia się taka pokusa, by jak najwięcej robić we własnym zakresie. Czy księgowość prowadzona samodzielnie to zatem dobry pomysł? Jak może skończyć się nieznajomość przepisów i złe rozliczanie się?

Księgowość firmy jednoosobowej

Z pewnością dużo bardziej skomplikowana do prowadzenia jest księgowość niedużej firmy czy średniego przedsiębiorstwa, w którym zatrudnieni są ludzie. Niezbędne jest wtedy prowadzenie całej dokumentacji kadrowej, ale też prawidłowe naliczanie składek do ZUS czy urzędu skarbowego, oraz rzecz jasna terminowe ich opłacanie. W takim przypadku zdecydowanie lepiej skorzystać z usług niezależnej księgowej,
Która zostanie zatrudniona w ramach umowy zlecenia. Biuro rachunkowe zatrudniające księgową, która prowadzi outsourcing usług dla zewnętrznych klientów, to również dobra opcja. Również w przypadku prowadzenia jednoosobowej firmy, kiedy wydaje się, że formalności nie ma tak wiele, lepiej jest skorzystać z wykwalifikowanej księgowej.

Dlaczego lepiej nie robić księgowości samemu

Samodzielne prowadzenie księgowości swojej firmy grozi po prostu licznymi błędami, co niestety może zaowocować poważnymi kłopotami. Z pewnością to właśnie o to drżą właściciele małych, bojąc się kontroli z ZUS czy urzędu skarbowego. Aby tego typu kontrole nie budziły trwogi, lepiej zwyczajnie korzystać z usług wykwalifikowanej księgowej.

Więcej: biuro rachunkowe Poznań

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *