Filtry oleju, paliwa i powietrza

Auta charakteryzują się tym, że posiada wiele części, które nierzadko wymagają naprawy lub wymiany. Jest to związane z ich eksploatacją i zużyciem – wymiana części jest niezbędnym warunkiem zachowania bezpieczeństwa podczas jazdy.

Filtr oleju

Z pewnością każde auto wymaga wymiana filtru oleju dosyć często. Jest to element, o którym nie można zapomnieć. Zazwyczaj podczas przeglądu auta dochodzi do wymiany oleju i filtra. Wymiana jest zalecana w przypadku przekroczenia pewnego przebiegu lub upłynięcia określonego czasu (najczęściej olej jest wymieniany rak w roku). Olej z czasem traci właściwości, które są potrzebne do prawidłowego działania silnika. Należy pamiętać o uzupełnianiu jego braków i okresowej wymianie.

Filtry paliwa i powietrza

Filtry paliwa i powietrza mają nieocenioną rolę w każdym aucie. Ich głównym zadaniem jest ochrona przed dostawaniem się do auta szkodliwych zanieczyszczeń. Dbanie o te elementy może wydłużyć żywotność silnika i wpłynąć na jego pracę. Podczas każdej jazdy, do auta dostaje się powietrze. Symptomami wskazującymi na to, że należy wymienić filtr powietrza są głównie nieprzyjemny zapach w środku, parujące szyby, słaby nadmuch powietrza. To typowe części, które dość szybko się eksploatują i wymagają wymiany co jakiś czas (raz w roku lub zazwyczaj po przejechaniu 15 tysięcy kilometrów). Ich okresowa wymiana zapewnia sprawne działanie auta i komfort podczas jazdy.

Każdy właściciel samochodu musi pamiętać o okresowej wymianie filtrów; paliwa, powietrza, oleju. Zaniedbanie tych czynności wiąże się z dodatkowymi awariami i usterkami, które mogą wpłynąć na pracę silnika i całego auta. Dlatego warto o tym pamiętać, koszty takiej wymiany nie są spore, a gwarantują bezpieczeństwo.

Czytaj więcej na: https://shop.limak-airsuspension.pl/

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *