Przesyłki paletowe

Palety są bardzo cenne w kontekście różnorodnych procesów logistycznych. Przydają się zwłaszcza przy okazji konieczności przeniesienia cięższych i większych towarów, np. w kilku warstwach na inne miejsce. Palety gwarantują bezpieczeństwo i komfort podczas szybszego uwijania się z tego typu zadaniami. Mogą one jednak służyć także klientom prywatnym, którzy muszą dostarczyć większą przesyłkę.
pal

Przesyłki paletowe

Warto zapoznać się z ofertą dla klientów, która proponuje tanie palety krajowe, jak i zagraniczne. Dzięki niej można szybko zamówić kuriera, który poradzi sobie z dostarczaniem właściwych ładunków, jak również zadba o bezpieczeństwo i ocena, czy nasza przesyłka zmieści się na palecie. Dlatego należy ją dostosować pod względem ciężaru, wysokości, szerokości oraz długości. Klient ma możliwość również osobistego podpisania dokumentów i otrzymania kopii zwrotnej, jak i wcześniejszego umówienia się na wizytę kuriera.

Paleta kurierem – poszczególne wymogi

Żeby towar mógł zostać przesłany na palecie, musi spełniać określone wymogi. Minimalna waga wynosi 50 kilogramów, natomiast maksymalna – 700 kilogramów w przypadku DPD i Poczty Polskiej oraz 1000 kilogramów w przypadku usług DHL. Ponadto, towar powinien być dokładnie zabezpieczony. Nie może wystawać poza obrys palety, a także przymocowany, np. za pomocą folii strecz albo taśm. Jeżeli towar jest kilkuwarstwowy, to w celu ich zabezpieczenia należy dawać tekturę. Paletę należy rozłożyć równomiernie – tj. najcięższe przedmioty na dole, a wraz z wyższymi warstwami coraz lżejsze.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *