Jakie buty do nauki chodzenia wybrać?

Początki chodzenia dziecka to bardzo ważny moment w jego rozwoju. W tym czasie trzeba zadbać o zapewnienie maluchowi jak najlepszych warunków. Niestety, wielu rodziców nawet nie zdaje sobie sprawy, jak ważny jest odpowiedni dobór obuwia. Specjalne buty do nauki chodzenia mogą znacznie ułatwić ten proces, a przede wszystkim wyeliminują ryzyko przyswajania złych nawyków. Jakie tzw. buty roczki wybrać?

Czy wybór butów jest ważny?

To, jakie tzw. buty roczki wybrać stanowi bardzo ważną decyzję. Doskonale wiedzą o tym zarówno pediatrzy, jak i ortopedzi. Niewłaściwe obuwie może po pierwsze znacznie utrudniać naukę chodzenia, po drugie zaś niewłaściwy jego wybór może prowadzić do przyswajania złych nawyków, które będą wynikiem podświadomego przeciwdziałania malucha na efekty odczuwanego dyskomfortu. Jest to zatem zagadnienie, którego nie wolno absolutnie lekceważyć. W przypadku wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem lub pediatrą.

Jakie buty dla maluszka, który uczy się chodzić?

Buty do nauki chodzenia muszą być przede wszystkim wygodne, ale także odpowiednio dobrane pod kątem rozmiaru. Ważny jest odpowiednio dopasowany czubek obuwia. Chodzi o to, żeby był on zarówno wysoki, ale też i szeroki. Ważne bowiem żeby palce swobodnie spoczywały w bucie i nie odczuwały uwierania z żadnej strony. Takie przystosowanie dla maluszka oferują buty emel. Oczywiście nie wolno tu przesadzić z rozmiarem, by nie było zbyt dużo przestrzeni. Może to bowiem doprowadzić do niepowołanego przesuwania się palców. Nadmierna swoboda w tej części stopy znacznie utrudni naukę poruszania się. Długość buta jest również ważna. Powinien on być nieco większy od rozmiaru stopy dziecka. Przy każdym kroku, będzie się ona bowiem przesuwała wewnątrz buta. W przypadku zbyt krótkiego obuwia, dziecka odczuwałoby duży dyskomfort, który mógłby spowodować nawet odciski lub odparzenia. Taka sytuacja na pewno szybko zniechęci malucha do dalszej nauki chodzenia, bo co może mieć katastrofalny wpływ na jego prawidłowy rozwój. Zanim zatem kupimy buty do chodzenia, dobrze zastanówmy się jakiego produktu potrzebujemy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *