Projekt domu z internetu. Czy warto?

Zamówienie projektu domu może być tak proste jak zakup w sklepie internetowym. Czy warto zdecydować się na projekt z internetu? Oto najważniejsze zalety i wady gotowych planów architektonicznych do kupienia z katalogu online.

Gotowy projekt domu jednorodzinnego – czyli jaki?

Dzisiaj wiele budynków wznoszonych jest według gotowych planów. Zaliczają się do nich również domy jednorodzinne.

Gotowy projekt domu to pełnowartościowy projekt, który został przygotowany przez biuro architektoniczne, a następnie powielony. Wobec tego na podstawie jednego planu wykonuje się wiele budynków. Wystarczy tylko go zamówić, co można obecnie zrobić w internecie.

Zalety i wady projektów domów z internetu

Tym, co zadecydowało o dużej popularności gotowych projektów domów, stała się ich przystępna cena. W serwisach oferujących plany tego typu ceny zaczynają się już od około 1,8-2 tys. złotych, czyli znacznie mniej niż architekt pobrałby za wykonanie projektu indywidualnego.

Poza niską ceną projekt domu z katalogu to także możliwość zobaczenia rzutów, wizualizacji, a nawet zdjęć gotowych budynków. Do projektu można otrzymać też szereg gratisów, na przykład plan ogrodu.

Minusy? To przede wszystkim brak indywidualnego dopasowania oraz konieczność skorzystania z usług architekta adaptującego, co jest dodatkowym kosztem.

Zamawiając indywidualny projekt przygotowany przez architekta, można otrzymać profesjonalną i kompleksową pomoc w realizacji marzeń oraz nie trzeba dodatkowo adaptować projektu, ponieważ jest on od razu wykonany z myślą o konkretnej działce.

Autorem artykułu jest Studio Sergiel więcej o nich znajdziesz pod adresem https://architektlodz.pl/onas/.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *