Problematyczna nieruchomość – co to jest i czy da się ją sprzedać?

Czy nieruchomość może mieć problemy? Tak i często powodują one trudności z jej sprzedażą. Wyjaśniamy, czym są nieruchomości problematyczne, a także doradzamy, jak można znaleźć na nie kupca. Więcej znajdziecie Państwo w ofercie dostępnej u ekspertów z https://lontegro.pl/skup-nieruchomosci-swietokrzyskie/.

Jakie nieruchomości są problematyczne?

Termin problematycznej nieruchomości jest związany z wadami prawnymi, jakie ona posiada. Wywołuje ona trudności dla właściciela i z tej przyczyny nie jest zbyt atrakcyjna dla potencjalnych kupujących.

Problematycznymi nieruchomościami są między innymi nieruchomości:
– Zadłużone,
– Z kredytem hipotecznym,
– Będące współwłasnością,
– Z umową dożywocia,
– Z lokatorem, który nie chce się wyprowadzić,
– Z nieuregulowanym statusem prawnym.

Czy problematyczna nieruchomość nadaje się do sprzedaży?

Zasadniczo sprzedaż problematycznej nieruchomości jest możliwa. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że szybka sprzdaż domu, kamienicy, mieszkania, gruntu z problemami może być utrudniona.

Nieruchomości problematyczne są niezbyt atrakcyjne dla większości kupujących, którzy wolą zdecydować się na te bez kłopotliwych obciążeń.

Kto odkupi problematyczną nieruchomość?

Gdy zależy nam na sprzedaży problematycznej nieruchomości, w takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie skup nieruchomości za gotówę. Firmy prowadzące takie skupy mogą odkupić nieruchomości problematyczne od właścicieli praktycznie od ręki.

Decydując się na sprzedaż w skupie nieruchomości, powinniśmy jednocześnie pamiętać, że zaproponuje on nam niższą kwotę, co wynika z wad prawnych. Z drugiej strony jest to bardzo wygodny i szybki sposób, by pozbyć się kłopotliwego mieszkania, domu czy udziałów w nieruchomości.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *