Elewacja do grafitowego dachu. Jak dobrać idealny kolor ścian?

Grafitowe, antracytowe, ciemnoszare – to właśnie takie pokrycia dachowe dzisiaj są najpopularniejsze wśród klientów. Jak dobrać do nich odpowiednią kolorystykę elewacji? Oto 3 propozycje! Artykuł napisano we współpracy z elewacyjnie.pl/.

Biała elewacja do grafitowego dachu

Do dachu w grafitowym kolorze idealnie będzie pasować biała elewacja. Biel jest uniwersalna i można dobrać ją zarówno do domów o nowoczesnym, jak i tradycyjnym stylu.

Przykładowo, gdy wybrane zostały grafitowy dach okna złoty dąb jaka elewacja będzie najlepsza? Warto postawić wtedy właśnie na biel, która będzie mogła spiąć ze sobą te odcienie. Dla podkreślenia estetyki elewacji można też umieścić na niej dekoracyjne elementy w kolorze złoty dąb z drewna lub jego imitacji.

Grafitowy dach i beżowe ściany zewnętrzne

Drugim ciekawym zestawieniem będzie grafit z beżem. Beżowa elewacja może być ciekawym dopełnieniem domów o różnych stylach.

Tradycyjne budynki najczęściej są malowane cieplejszymi odcieniami beżu, ale również delikatnym kremem. Z kolei nowoczesne budynki lepiej prezentują się z beżem zgaszonym, z domieszką szarości, a także z kolorem piaskowym.

Ciekawy rezultat można uzyskać również przez wykończenie elewacji beżową okładziną kamienną, która nada jej luksusowy charakter.

Ściany i elewacja w grafitowym kolorze

W przypadku nowoczesnych domów przyciągającym spojrzenia połączeniem może być też… grafit z grafitem. Takie zestawienie świetnie prezentuje się na popularnych teraz domach w stylu modern barn – nowoczesnych stodołach, ale też na domach o bardziej tradycyjnym charakterze, na przykład w stylu skandynawskim.

Taki efekt można uzyskać przez pomalowanie farbą w dopasowanym kolorze ściany otynkowanej, ale też przez wykorzystanie innych materiałów. Znakomicie wygląda pokrycie ścian domu ze spadzistym dachem tą samą blachą. Również można wykorzystać drewno – naturalne albo jego imitację.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *