Jak zapobiegać nietrzymaniu moczu w ciąży?

Kobiety w ciąży są w wyższym stopniu narażone na nietrzymanie moczu. Dlaczego ciąża zwiększa ryzyko inkontynencji? Czy można jej zapobiegać? Odpowiedzi na te pytanie udzieli nam chlonne24.pl sklep medyczny, w którym można kupić pieluchomajtki refundacja NFZ. Posiadają szeroki asortyment pieluch, w tym pieluchy dla dzieci oraz dorosłych. Pieluchy mają wiele funkcji, takich jak chłonny materiał, zabezpieczenia przed przeciekaniem, elastyczne otwory na nóżki i wiele innych. Pieluchy są wykonane z materiałów najwyższej jakości znanych marek.

Dlaczego w ciąży pojawia się nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu to kłopotliwa przypadłość, która bardzo często staje się problemem kobiet w ciąży. Zwykle pojawia się ono w trzecim trymestrze ciąży.

Gdy ma miejsce nietrzymanie moczu w ciąży, zazwyczaj ma ono charakter wysiłkowy. Do takiej odmiany nietrzymania moczu dochodzi na skutek słabszych mięśni dna miednicy, które są określane jako mięśnie Kegla.

Osłabieniu mięśni Kegla w ciąży sprzyja przede wszystkim rozwijające się dziecko, ponieważ ze względu na swój rozmiar naciska ono na mięśnie dna miednicy i na okoliczne narządy, w tym na pęcherz moczowy.

Postępowanie w nietrzymaniu moczu w ciąży

Nietrzymaniu moczu w ciąży można zapobiegać i zmniejszyć jego intensywność. O czym warto pamiętać, by zredukować ten problem?

1. Ćwiczenia mięśni Kegla
Przede wszystkim zalecane są niezawodne ćwiczenia Kegla, które pozwalają na wzmocnienie tych mięśni. Ćwiczenia te polegają na zaciskaniu i rozluźnianiu tych mięśni. Dla osiągnięcia efektów należy prowadzić je codziennie.

2. Regularne wizyty w toalecie
W trakcie ciąży nie powinno się zwlekać z chodzeniem do toalety ze względu na mniejszą pojemność pęcherza moczowego.

3. Picie dużej ilości wody
Nawet jeżeli w ciąży pojawia się nietrzymanie moczu, warto pamiętać o dużej ilości wody w diecie, ponieważ ma ona duże znaczenie dla prawidłowej pracy nerek i układu moczowego.

4. Unikanie infekcji
W trakcie ciąży uważaj na infekcje układu moczowego. Często korzystaj z toalety, dbaj o higienę, noś przewiewną bieliznę, pij dużo napojów.

5. Stosowanie odpowiedniej diety
Najlepiej unikać produktów, które mogą powodować podrażnienia pęcherza moczowego, na przykład są to napoje gazowane, kawa, mocna herbata, ostre przyprawy.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *