Duże donice do domu i ogrodu. Oto najmodniejsze modele!

Duże doniczki pozwalają na tworzenie efektownych, zielonych kompozycji na bazie kwiatów i krzewów w niemalże dowolnym miejscu. Oto najmodniejsze donice w dużym formacie przeznaczone do domu i ogrodu!

Wysokie donice w nowoczesnym stylu

Na pojedyncze kwiaty najlepszym wyborem będzie wysoka doniczka taką znajdziemy na https://sklep.markowedonice.pl/wysokie_donice_waskie_doniczki_z_nawadnianiem_do_salonu_i_na_taras_nowoczesne_donice.html. Dzisiaj wśród nich największym zainteresowaniem cieszą się duże donice do salonu oraz innych wnętrz w nowoczesnym stylu. Również świetnie sprawdzają się na zewnątrz – na taras, balkon, ganek.

Nowoczesne donice wysokie posiadają różne, geometryczne kształty – mogą przypominać walce lekko rozszerzające się ku górze, ale dostępne są także modele w kwadratowym kształcie. Elegancko prezentują się te w kolorach białym, czarnym, szarym, ale również srebrne – ze szczotkowanej stali inox lub z tej chromowanej, błyszczącej.

Bardzo popularne są także doniczki wyposażone są w dekoracyjne nóżki lub ramy, które świetnie nadają się do przestrzeni urządzonych w stylu loft, skandynawskim, ale też w nurcie retro.

Duże skrzynki ogrodowe

Duże i wysokie skrzynki na kwiaty to kolejny hit. Dostępne są w długościach do 100 cm i nadają się wtedy do posadzenia szeregu kwiatów. Takie wysokie donice na taras, balkon oraz do ogrodu bardzo dobrze sprawdzają się też do wydzielania przestrzeni.

Mogą być wykonane z tworzyw sztucznych – takie duże donice plastikowe ogrodowe wykazują wysoką odporność na czynniki zewnętrzne, ale również na tarasie lub balkonie niebanalnie prezentują się doniczki betonowe w kolorze szarym które wpisują się w nowoczesne przestrzenie.

Rustykalne donice z gliny

Trzecia modna propozycja do domu i do ogrodu to doniczka w rustykalnym stylu wykonana z naturalnych materiałów – wypalanej gliny, na przykład klasycznej terakoty w pomarańczowym kolorze lub szkliwionej ceramiki o połyskującej nawierzchni.

Tanie donice gliniane do ogrodu pozwalają na stworzenie uroczej przestrzeni w śródziemnomorskim, rustykalnym stylu. Świetnie nadają się zarówno na kwiaty, na przykład aromatyczną lawendę, jak również na mniejsze krzewy jak bukszpan, hortensja.

Duże donice i skrzynki to dzisiaj dobry wybór zarówno do domu, jak również na zewnątrz – dzięki tym modelom można łatwo stworzyć modne przestrzenie pełne kojącej zieleni.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *