Łazienka – jak i za ile wybrać umywalkę?

Bardzo ważnym miejscem w łazience jest umywalka. Umywalka nablatowa zyskała bardzo dużą popularność w ostatnich latach i coraz więcej ludzi decyduje się na takie wyposażenie łazienki. Główne pozytywne aspekty, które wpływają na jej popyt to nowoczesny wygląd, który pasuje do większości typu łazienek, ale również bardzo duża wygoda oraz funkcjonalne kształty. Dzięki niej możemy porozkładać wszystkie kosmetyki oraz akcesoria, a do tego zachować porządek.

Wybór umywalki

Tak naprawdę nieważny jest styl, w jakim jest zaprojektowana łazienka, ponieważ umywalka nablatowa sprawdza się idealnie niemal wszędzie. Do wyboru mamy umywalki kwadratowe i prostokątne, ale również owalne oraz okrągłe. Wszystko zależy od naszego gustu i miejsca w łazience jakie mamy do zagospodarowania. Warto zwrócić uwagę, że jest ona także łatwa do czyszczenia i sprawia, że goście z pewnością docenią wnętrze łazienki. Osoby, które posiadają mniejszą łazienkę lub oddzielną toaletę również mogą skorzystać z umywalki nablatowej, ponieważ dostępne są jej różne rozmiary, a ciekawą ofertę znajdziecie na tanialazienka.com.

Komfort użytkowania

Poza nowoczesnym wyglądem, umywalki tego typu są bardzo komfortowe. Wysoka misa zapobiega rozlewaniu się wody na blat, nawet jeżeli myjemy ręce dość intensywnie. Utrzymanie umywalki w czystości także nie stanowi problemu, ponieważ jest ona całkowicie płaska i nie ma miejsc, do których mógłby się dostać brud. Ludzie, którzy zwracają uwagę na szczegóły docenią także materiały, z których wykonane są umywalki. Do wyboru jest ceramika, drewno, ale także kamień naturalny oraz metal i szkło hartowane. W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają kamienie naturalne, które doskonale pasują do wnętrza i sprawiają, że łazienka wygląda znakomicie. Ważną kwestię stanowi także wysokość umywalki, którą niestety wielu ludzi pomija. Umywalka powinna być usytuowana na wysokości naszego brzucha lub trochę ponad nim.

Cena

Największą wadą umywalek nablatowych jest cena, która niestety należy do wysokich. Standardowe umywalki są zdecydowanie tańsze i dlatego też większość ludzi się na nie decyduje. Główne koszty w przypadku umywalki nablatowej to materiał oraz montaż. Warto pamiętać, że wizualnie umywalka nablatowa zajmuje mniej miejsca niż jej standardowy odpowiednik, ale musimy też wziąć pod uwagę, że do zasłonięcia syfonu potrzebne będzie dodatkowe zamontowanie szafki. W ten sposób wolna przestrzeń trochę się zmniejsza. Obecnie większość marketów ma w sprzedaży takie wyposażenie łazienki i dodatkowo oferują dowóz oraz montaż w łazience klienta. Warto skorzystać z takiej możliwości, jeżeli nie montowaliśmy nigdy wcześniej umywalki.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *