Wyposażenie małej łazienki

Wiele osób nie przykłada wystarczająco dużej uwagi do aranżacji małej łazienki. Wydaje się, że jeśli jest niewielka to nie ma znaczenia, jak wygląda. Niektórzy uważają też, że takie pomieszczenie ciężko się urządza, bo w sklepach nie ma wystarczającego wyboru – a przedmioty wyrabiane na zamówienie zazwyczaj mają wyższą cenę. Czy można, więc urządzić małą łazienkę dobrze i tanio?

Właściwe gabaryty

Umywalka nablatowa w małej łazience sprawdzi się świetnie. Dobrze wygląda, jest nowoczesna i elegancka. Wystarczy poszukać modelu, z otworem na baterię z boku lub umywalki nablatowej bez otworu na baterię. Dzięki temu, umywalka jest węższa i zajmuje mniej cennego miejsca. Umywalka nablatowa powinna być umieszczona na szafce łazienkowej, która pozwoli na maksymalne wykorzystanie przestrzenie. Równocześnie, wygląda ona bardzo luksusowo i nadaje całemu pomieszczeniu wrażenie przepychu. Nawet, jeśli urządzana przez nas łazienka ma tylko 4 metry kwadratowe. Podobnie jest z sedesem. Wystarczy poszukać podwieszanego modelu o małej muszli. Wygląda nowocześnie i pozwala na zagospodarowanie miejsca pod nim. To dobra przestrzeń na schowanie chemii gospodarczej oraz szczotek do sprzątania.

Kąpiele

W małej łazience nie zmieści się wanna. Lepsza będzie kabina prysznicowa bez brodzika lub typu walk-in. Ta ostatnia sprawdzi się jako wyposażenie łazienki o minimalnych rozmiarach. W ostateczności, zasłonkę lub parawan można odsunąć na bok i korzystać z umywalki stojąc pod prysznicem. Jest to rozwiązanie nietypowe, ale sprawdzone w sytuacjach, gdy rozpaczliwie brakuje miejsca. Lepiej wybrać takie wyjście niż niewielką kabinę, która nie pozwoli na komfortowe wykonywanie czynności higienicznych.

Dobrze dobrane materiały

W małych łazienkach muszą królować jasne kolory i błyszczące powierzchnie, które odbijają światło. Właściwie rozmieszczone lampy i lustra mogą zdziałać cuda. Dzięki nim pomieszczenie będzie wydawało się na bardziej przestronne. Dlatego, warto decydować się na błyszczące wyposażenie łazienki. Biała ceramika będzie idealna. Wygląda higieniczne, czysto, ale też odbija światło. Warto zestawić ją z białymi płytkami na wysoki połysk oraz szafką łazienkową pod umywalkę nablatową o jasnym, froncie. Dobrze jest też zdecydować się na możliwie jak największe lustro. Jeżeli, pozwalają na to finanse, to może ono pokrywać całą ścianę łazienki. Powoduje to złudzenie optyczne, bo ciężko jest na pierwszy rzut oka stwierdzić, gdzie faktycznie jest ściana łazienki, a gdzie tylko odbicie.

Artykuł został napisany przy współpracy z https://tanialazienka.com.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *