Do kiedy trzeba rozliczyć z Urzędem Skarbowym (SKAT) w Danii?

Przedsiębiorcy i osoby pracujące w Danii mają obowiązek rozliczania się z Urzędem Skarbowym w tym kraju – SKAT, czyli Skattestyrelsen. Do kiedy konieczne jest wykonanie duńskiego rozliczenia rocznego?

Rozliczenie roczne pracowników w Danii

Osoby pracujące w Danii, które mają ograniczony obowiązek podatkowy, a także duńscy rezydenci podatkowi mają obowiązek rozliczenia się w terminie od 1 marca do 1 maja.

W przypadku rozliczenia się z małżonkiem za poprzedni rok podatkowy oraz skorzystania z ulgi określanej jako Cross Border zastosowanie ma termin 1 czerwca.

W przypadku nierezydentów podatkowych w Danii termin rozliczenia przypada natomiast na 1 lipca.

Podatki Dania to niewątpliwie ważny temat i nie wolno o nim zapominać.

Rozliczenie roczne firmy w Danii

Inny termin na duńskie rozliczenie roczne dotyczy przedsiębiorców. W tym przypadku należy pamiętać o terminie 1 lipca.

Zatem rozliczenie roczne biznesu w Danii następuje później niż w przypadku pracowników, dlatego przedsiębiorcy mają więcej czasu na wykonanie swojego rozliczenia z duńskim Urzędem Skarbowym.

Jak wykonać duńskie rozliczenie roczne?

Do wykonania rozliczenia rocznego w Danii konieczne jest przygotowanie i przekazanie do Urzędu Skarbowego SKAT swojej deklaracji podatkowej. Formularz zeznania podatkowego określany jest jako Selvangivelse.

Następnie Urząd Skarbowy przekazuje informacje o decyzji podatkowej. Może ona dotyczyć dopłaty podatku lub też jego zwrotu. Decyzja podatkowa to Årsopgørelse.

Dzisiaj duńskie rozliczenie roczne może być wykonane również przez internet. W tym celu należy uzyskać specjalny kod określany jako Tastselv albo NemID. Następnie można zalogować się na swoje konto na stronie SKAT, aby sprawdzić deklarację, wprowadzić w niej niezbędne zmiany, na przykład skorygować ją, dodać ulgi. Składając deklarację przez internet, można także od razu otrzymać informację o decyzji podatkowej.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *