Własny biznes w Norwegii.

Norwegia jest bardzo przyjaznym krajem dla przedsiębiorców, którzy otwierają swoje firmy. Bardzo dużo różnych procedur zostaje ułatwionych i bez najmniejszych kłopotów zdołamy je załatwić przez internet. Wiele osób, które tu pracują, decydują się na to, aby założyć swoją firmę. Zwykle jest to firma jednoosobowa.

Co powinniśmy wiedzieć, decydując się na założenie firmy w Norwegii?

Każda osoba marząca o założeniu własnej firmy powinna poznać obowiązujące przepisy i zasady obowiązujące na terenie Norwegii. Jak na złość zmieniają się one bardzo często i trzeba je na bieżąco śledzić. Wiele raportów i zeznań podatkowych można przesyłać drogą elektroniczną. Ułatwia to zdecydowanie prowadzenie przedsiębiorstwa. Jeśli nie wiemy jaką formę organizacyjno-prawną chcemy wybrać warto przemyśleć w jakiej branży zamierzamy działać. Musimy również pod uwagę wziąć ewentualne ryzyko finansowe, oczekiwania klientów oraz indywidualne możliwości ekonomiczne.

Kwestie podatkowe i księgowe

Na terenie Norwegii podatek dochodowy wynosi 22%. Każdy przedsiębiorca na początku roku kalendarzowego zobligowany jest do podania przewidywanego przychodu w skarbówce. Urząd Skarbowy według przedstawionych danych ustala zaliczkę na podatek dochodowy którą można rozłożyć na cztery raty. Jeśli Twoje zarobki przekroczą 50 000 koron, Twoja firma stanie się płatnikiem VAT. Biznes w  Norwegii nie wymaga zatrudnienia zewnętrznego biura rachunkowego. W wielu przypadkach księgowi mogą być dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mają zbyt dużej wiedzy na temat rachunkowości.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *