Dobra praca cenna niczym skarb

Wykorzystywanie praw pracowników, nieterminowe płacenie należności za wykonaną pracę, łamanie praw pracowniczych, niestosowanie się do przepisów kodeksu pracy… Czy takie problemy są bliskie także nam lub osobom z naszego najbliższego otoczenia? Zapewne nieraz spotkaliśmy się z tym, że prawa pracownika nie są należycie respektowane przez pracodawców. Dlatego też warto dobrze znać prawo pracy lub wiedzieć, do kogo zgłosić się po poradę. A prawo pracy Bytom jest dość skomplikowane i często niejasne. W czym więc może pomóc nam doświadczony prawnik specjalizujący się właśnie w dziedzinie tego prawa?

Czas pracy nagminnie łamany

Prawo pracy obowiązujące w Polsce nakłada nie tylko szereg obowiązków na pracownika, ale i na pracodawcę. Wśród najczęściej zgłaszanych, łamanych praw pracowniczych znajdują się chociażby przekraczanie przez pracodawcę maksymalnych dopuszczalnych norm pracy, nieudzielanie pracownikom regulaminowej, 15-minutowej przerwy gdy czas pracy wynosi więcej niż 6 godzin na dobę czy ustalenie, że pora nocna obejmuje więcej, niż 8 godzin. Wszystkie z wymienionych właśnie spraw zaliczanych jest do wykroczeń w prawie pracy Bytom. I na wszystkie skuteczny prawnik znajdzie odpowiedni przepis prawny i będzie mógł starać się o zdobycie zadośćuczynienia dla swojego klienta. Tu trzeba jednak podkreślić, że pracownicy chcący pracować i zarabiać godnie, nie mogą bać się walczyć o swoje prawa. Bo jeśli oni o te prawa nie zawalczą, nikt inny tego za nich nie zrobi. Chyba, że sprawa zostanie zgłoszona prawnikowi, a on wystąpi w ich imieniu.

Pracownik bez prawa do urlopu? Do prawnika

Każdemu pracownikowi należy się prawo do urlopu – i o tę kwestię również nie warto bać się walczyć. Tym bardziej, że to pracodawca niewywiązujący się ze swoich obowiązków obarczony jest możliwością otrzymania kary. W żadnym przypadku nie będzie to pracownik. Nie warto więc dawać się zastraszyć w nieuzasadnionych przypadkach. A jeśli nękają nas jakiekolwiek wątpliwości o słuszności naszych działań – należy niezwłocznie skontaktować się z dobrym prawnikiem znającym się na prawie pracy Bytom. On z pewnością szybko rozwieje wszelkie niejasności.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *