Czy warto zainwestować w parawan nawannowy?

Mała łazienka może stanowić spory problem. Prawdą jest, że jej zaaranżowanie bywa kłopotliwe. Ograniczona przestrzeń sprawia, że szczególnie ostrożnie powinniśmy podejść do wyboru wyposażenia. Większość osób stawia na prysznic. Jest on nie tylko praktyczny, ale przede wszystkim funkcjonalny. Niewątpliwym atutem jest fakt, że nie zajmuje on zbyt dużej ilości przestrzeni. Oczywiście znajdą się osoby, które nie wyobrażają sobie życia bez wanny. W takiej sytuacji warto jest postawić na model połączony z prysznicem.

Wyznaczenie przestrzeni kąpielowej

Parawan nawannowy sprawi, że będziemy mogli w pełni swobodnie korzystać z prysznica. Jest to więc obowiązkowy element dla tych, którzy posiadają model 2in1. Osłona nawannowa skutecznie zabezpieczy przestrzeń wokół. Nie musimy więc obawiać się zachlapania sprzętów, czy też akcesoriów. Woda będzie ściekać po powierzchni parawanu, co z pewnością zadowoli tych, którzy chcą uniknąć zachlapania wnętrza.

Prysznic w wannie bez parawanu jest dość ryzykowny – pamiętajmy, że możemy poślizgnąć się i upaść. Stabilny parawan zwiększa poziom ergonomii. W przypadku utraty równowagi możemy się go złapać. Wybierając odpowiedni model należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość. Dobrą opcją wydaje się być parawan ze szkła hartowanej. Jest to tworzywo o ponadprzeciętnej wytrzymałości, które nie jest podatne na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Nie musimy obawiać się pęknięcia, czy też zarysowania powierzchni. Jest to inwestycja, która opłaca się najbardziej.

Dekoracja pomieszczenia

Parawan do wanny w małej łazience może być nie tylko praktyczny, ale również dekoracyjny. To sprawdzony sposób na to, aby nadać wnętrzu nowoczesnego wyrazu. Dzięki temu aranżacja będzie sprawiać wrażenie dopracowanej, a zarazem niesztampowej. W niewielkich wnętrzach najlepiej sprawdzą się modele przepuszczające i odbijające światło. Dobrze jest wziąć pod uwagę parawany szklane. To klasyka, która nigdy nie wyjdzie z trendów wnętrzarskich.

Lepiej odpuścić sobie modele z tworzyw sztucznych, które często wyglądają tanio i nieatrakcyjne. Nie stanowią one ozdoby wnętrza. W wielu przypadkach negatywnie wpływają na wystrój. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na powierzchni parawanu nie powinny tworzyć się nieestetyczne osady z wody.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *