Co możesz uzyskać dzięki treningowi EMS?

Tajemniczo brzmiący trening EMS to nic innego jak specyficzny zestaw ćwiczeń, który wykonywany jest przy użyciu specjalnej kamizelki z elektrodami wysyłającymi impulsy elektryczne. Elektrostymulacje mają za zadanie pobudzić do wzmożonego wysiłku mięśnie, co przekłada się na bardziej efektywne treningi. Można wobec tego zbudować upragnioną masę ciała bez dźwigania dużych ciężarów i spędzania wielu godzin na siłowni. Dodatkowo redukcji ulega tkanka tłuszczowa, ćwiczący może zaobserwować wyraźny wzrost siły i poprawę kondycji, a wszystko to w stosunkowo niedługim czasie.

Dlaczego warto postawić na trening EMS?

Obecnie jest wiele sposobów na pozbycie się niechcianych kilogramów, zbudowanie masy mięśniowej, zmniejszenie tkanki tłuszczowej i poprawienie kondycji, wydolności. Niektóre ćwiczenia są mniej, a inne bardziej skuteczne. Jedną z innowacyjnych metod jest trening EMS, w przypadku którego wykosztuje się elektrostymulację mięśniową. Tego typu ćwiczenia wykonywane są w specjalnym stroju, na który skalda się kamizelka, pas biodrowy i opaski – zakładane na ramiona i uda. W takim kombinezonie znajdują się elektrody, których zadaniem jest stymulowanie różnych partii mięśniowych. Za fenomen w tej metodzie uznaje się między innymi to, że można pobudzić nawet te najgłębiej zlokalizowane włókna mięśniowe, czego praktycznie nie da się osiągnąć przy zwykłym treningu, łącznie z tym siłowym i podnoszeniem dużych ciężarów.

Trening EMS to idealna opcja dla wszystkich, którzy pragną bez większego wysiłku i w relatywnie niedługim czasie uzyskać bardzo dobre osiągi treningowe. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się zarówno sportowcy z wieloletnim stażem, jak również amatorzy czy nawet osoby niewysportowane czy uprawiające sport tylko rekreacyjnie. Ćwiczenia dobierane są wykonywane pod nadzorem trenera personalnego lub instruktora, czyli osobę wykwalifikowaną i doświadczoną w tym zakresie. Trening EMS to sposób na redukcję tkanki mięśniowej i cellulitu. Można liczyć na poprawienie wydolności fizycznej, wzmocnienie mięśni. Na tym jednak zalety się nie kończą. Kolejną będzie ujędrnienie skóry i pozbycie się nieestetycznego cellulitu, który jest zmorą wielu pań.

Artykuł powstał we współpracy z https://smartgym.com.pl // SmartGym Sopot

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *