Jak wybrać bieliznę po mastektomii?

Choroba nowotworowa gruczołu piersiowego i często powiązana z nią mastektomia potrafią być dla kobiety prawdziwym szokiem. Szereg zmian, jakie zachodzą w jej życiu i samym ciele sprawiają, że konieczne jest odnalezienie komfortu na nowo. Jedną z kwestii, która może pomóc w ponownym odkryciu pewności siebie są specjalne biustonosze dla pań po zabiegu.

Biustonosze dla Amazonek – co jest ważne?

Przede wszystkim – jakość wykonania. Blizna po mastektomii może doskwierać nawet długi czas po operacji, jeśli wybieramy niewłaściwą bieliznę. Zbyt twardy materiał czy szwy znajdujące się idealnie nad blizną sprawiają nierzadko, że kobiecie doskwiera znaczący ból. Może on przerodzić się w podrażnienia, a te – w stany zapalne. Dlatego tak ważnym jest, aby wybrać biustonosz wykonany z miękkiego i zarazem przewiewnego materiału. Dodatkowo, powinien on mieć łatwo dostępną, a zarazem dyskretną kieszonkę na protezę. Jako że te potrafią być dość ciężkie – warto, by wybrany model miał dość szeroki ramiączka, by odpowiednio odciążyć szyję i barki. Takie właśnie są biustonosze dla Amazonek marki Amoena, które cieszą się ogromną popularnością i są niezwykle cenione wśród pań.

A co nad wodę?

Wiadomo już, na co zwrócić uwagę w przypadku doboru bielizny. Jednak co z wypadem nad morze, jezioro czy po prostu na basen? Jak wiadomo, w takiej sytuacji kobieta chciałaby założyć ubranie stosowane do okazji. Dlatego też marki takie jak Amoena przygotowały stroje kąpielowe dla Amazonek, dzięki którym możliwe jest zachowanie maksymalnego komfortu przez długi czas. Stroje są dostosowane dla pań po mastektomii, dzięki czemu świetny wygląd i wygoda na plaży są możliwe także dla Amazonek. Bogate wzornictwo i szereg rozmaitych krojów pozwalają na dopasowanie kostiumu kąpielowego do indywidualnych preferencji kobiety.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *