Spółdzielnie Socjalne w Rzeszowie

Na terenie Rzeszowa zapoczątkowany został projekt skierowany głównie z myślą o osobach bezrobotnych, które to planują w niedalekim czasie rozpocząć prowadzenie swej własnej działalności gospodarczej. Warunek jest jeden działalność ta musi istnieć w formie spółdzielni socjalnej. Co więcej w zakresie jej działania musi także istnieć opieka nad osobami starszymi, bądź też nad osobami niepełnosprawnymi.

Główny cel projektu

Głównym celem projektu, który zapoczątkowany został w Rzeszowie jest zorganizowanie większej ilości miejsc pracy, aby można było zminimalizować problem występującego tutaj bezrobocia. Z tego też względu projekt te jest przestawiony osobom bezrobotnym, które to mogą stać się członkami, bądź też założycielami nowych spółdzielni w mieście. Naturalnie zwracając uwagę na profil działalności, warto zaznaczyć, ze preferowane są osoby, które posiadają wykształcenie wyższe o charakterze pedagogicznym.

W projekcie tym nie mogą brać udział osoby, które to już wcześniej prowadziły działalność gospodarczą, były członkami spółdzielni, bądź też działalność gospodarczą zawiesiły. Dla wszystkich osób objętych projektem, które pragną w nim uczestniczyć i stać się członkami spółdzielni przygotowane jest fachowe doradztwo. Osoby te mogą także liczyć na wsparcie finansowe.

Szkolenia w ramach projektu

Starając się zostać członkiem spółdzielni i założyć własną działalność każda osoba bezrobotna ma możliwość skorzystania z fachowego i bezpłatnego szkolenia, które obejmuje:

  •         Umiejętności interpersonalne
  •         Profesjonalną opiekę nad dzieckiem, bądź osobą starszą
  •         Porady w zakresie zakładania spółdzielni
  •         Porady w zakresie prowadzenia spółdzielni
  •         Doradztwo indywidualne oraz grupowe

Nie możesz znaleźć pracy w Rzeszowie? Ten projekt jest właśnie dla Ciebie!

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *