Olejki doTERRA – naturalne i skuteczne

Olejki doTERRA są jednymi z najskuteczniejszych na rynku. Aby zrozumieć, czemu tak jest, należy najpierw dowiedzieć się, czym właściwie są i jak działają olejki eteryczne.

Naturalne substancje znajdujące się w roślinach

Olejki eteryczne występują w każdej roślinie. W poszczególnych jej fragmentach mają różne stężenia i mogą mieć nieco inne właściwości. Wszystkie pięknie pachną, a niektóre wykazują również dobroczynny wpływ na nerwy, samopoczucie czy nawet wspierają organizm w walce z przeziębieniem.

Mnogość zastosowań sprawia, że olejki eteryczne cieszą się niesłabnącą od lat popularnością, a marka doTERRA tworzy produkty, które zapewniają najwyższą jakość.

O marce doTERRA słów kilka

Przedsiębiorstwo powstało w 2008 roku w stanie Utah, a jego twórcom przyświecał jeden cel – aby zapewnić dostęp do najczystszych biologicznie, wysokojakościowych olejków eterycznych ludziom na całym świecie.

Marka szczyci się tym, że nie dodaje do swych produktów żadnych sztucznych substancji. Z tego względu, wyroby są szczególnie cenione przez osoby, które starają się żyć ekologicznie i w zgodzie z naturą.

Najpopularniejsze produkty

Wśród najbardziej cenionych wyrobów doTERRY wskazać można z pewnością serię On Guard, stworzoną na bazie najwyższe jakości, autorskiej mieszanki olejków. Produkty te to nie tylko kosmetyki, ale również suplementy diety czy chemia gospodarcza.

Ciekawą propozycją jest również mieszanka olejków przeznaczona do wspomagania leczenia rozmaitych dolegliwości układu oddechowego.

Olejki doTERRA zastosowanie

Wszystkie olejki eteryczne można stosować na trzy sposoby pod warunkiem doboru odpowiedniej ich formy – doustnie, w formie wziewnej oraz miejscowo.

Pierwsza metoda, doustna, oznacza konieczność nabycia olejków w formie suplementu diety. Wyłącznie wyrób zamknięty w bezpiecznej kapsułce może być stosowany bez ryzyka, że dojdzie do nieodwracalnego uszkodzenia przewodu pokarmowego w wyniku drażniącego działania olejku w formie płynnej.

Aromaterapia jest najpopularniejszą i prawdopodobnie najbardziej docenianą formą stosowania olejków eterycznych. Piękne zapachy oddziałują nie tylko na zmysły, ale również wykazują szereg właściwości prozdrowotnych. Aby cieszyć się skutecznym działaniem, wystarczy zakupić specjalny kominek do aromaterapii bądź po prostu dodać kilka kropli olejku do gorącej wody. W ten sposób można na przykład udrożnić nos lub poprawić sobie nastrój. Niektórzy stosują również olejki jako dodatek do kąpieli, jednak jest to metoda dość ryzykowna, bowiem nie powinny one mieć kontaktu z błonami śluzowymi.

Miejscowe stosowanie olejku zakłada nacieranie bolącego miejsca odpowiednio dobranym produktem. Osoby o szczególnie wrażliwej i skłonnej do podrażnień skórze mogą zdecydować się na połączenie olejku z ulubionym olejem kosmetycznym.

O czym pamiętać podczas stosowania olejków?

Przede wszystkim – że nie jest on przeznaczony dla każdego. Należy bezwzględnie przechowywać olejki poza zasięgiem dzieci. Kobiety ciężarne i karmiące piersią decyzję o stosowaniu olejków powinny skonsultować z lekarzem. Nie jest to produkt odpowiedni do błon śluzowych ani uszkodzonej skóry.
Poszukując olejków zerknij na ofertę sklep-olejki.pl.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *