Co to jest refundacja pieluchomajtek i jak ją uzyskać?

Refundacja oznacza możliwość zakupu różnego rodzaju produktów (między innymi wyrobów medycznych, leków czy środków spożywczych o specjalnym przeznaczeniu żywieniowym), których koszt w części lub w całości pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia.

Refundacja na pieluchomajtki

Zasady działania takich refundacji ustalono w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 18.01.2018 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie. Zgodnie z wyżej wskazaną podstawą prawną, refundacja pieluchomajtek obejmuje osoby, które mają problemy z trzymaniem moczu w związku z wystąpieniem choroby nowotworowej, niepełnosprawnością umysłową, wadą rozwojową, chorobami układu nerwowego, z nieprawidłowym działaniem zwieraczy oraz pęcherzem neurogennym. W ramach refundacji można zakupić pieluchy anatomiczne, pieluchomajtki, majtki chłonne, wkłady anatomiczne oraz podkłady chłonne.

Pieluchomajtki NFZ – refundacja

Jak uzyskać refundację na NFZ na pieluchomajtki? Należy przedłożyć w NFZ zlecenie od lekarza uprawnionego do jego wydania. Po przedstawieniu takiego dokumentu należy poczekać na potwierdzenie z NFZ o otrzymaniu refundacji. Następnie, można złożyć zamówienie na odpowiednią ilość pieluchomajtek w aptece stacjonarnej lub internetowym sklepie zajmującym się ich sprzedażą. Warto pamiętać, że od 1 kwietnia 2020 podmioty uprawnione do sprzedaży pieluchomajtek będą przyjmować zlecenia wyłącznie na nowym wzorze tego dokumentu. Należy dopilnować, aby lekarz wystawiający zlecenie, wystawił je na odpowiednim dokumencie.

Kalkulator refundacji majtki chłonne

Wiele stron internetowych oferujących sprzedaż pieluchomajtek ma na swoich serwerach specjalne kalkulatory, które umożliwiają szybkie i łatwe wyliczenie przysługującej kwoty refundacji. Aby dowiedzieć się, jaka refundacja przysługuje, wystarczy wypełnić krótki, intuicyjny formularz, który na końcu pozwoli wyliczyć, jaka kwota pozostaje do zapłaty przez pacjenta po realizacji zlecenia. Taka forma pozwala na wybór najdogodniejszej opcji.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *