POSZEWKA DLA NIEWIDOMYCH

POSZEWKA DLA NIEWIDOMYCH

Witamy w nowym 2014 roku.

<h1>Chciałyśmy Wam pokazać jedną z naszych ostatnich prac jest to poszewka dla niewidomych. </h1> Powstała tuż przed Świętami i trafiła w ręce Asi.

Poszewka dla niewidomych

Było to Uli prywatne podziękowanie za książkę, którą otrzymała od Asi 4 lata temu. Zbiór wierszowanych bajek jej autorstwa jest jedną z ulubionych lektur dzieci, a Chochlik i Skrytka Niewidka na co dzień weszły do rodzinnego języka 🙂 Długo trwało zanim udało się znaleźć odpowiednie podziękowanie. W tym roku ze względu na zbieg kilku zdarzeń udało się!

Wracając do poszewki i jej nowej właścicielki. Asia jest osobą niewidomą. Zależało nam by poszewka miała wzór, który będzie mogła odczytać. Łącząc to z jednym z wielu jej talentów, jakim jest pisanie wierszy, wybrałyśmy odpowiedni cytat Cypriana Kamila Norwida:

„Z rzeczy świata te­go zos­taną tyl­ko dwie,
Dwie tyl­ko: poez­ja i dob­roć… i więcej nic… ”

prezent dla niewidomych

 

<h2>Następnie poprosiłyśmy zaprzyjaźnionego tyflopedagoga o tłumaczenie i „wybrajlowałyśmy” go na poduszce. </h2>  Użyłyśmy puchnących farbek, dzięki czemu znaki stały się czytelne „pod palcami”.

PoszewkaN8

 

Poszewka Brajl

Tym sposobem udało nam się stworzyć wyjątkowy prezent dla wyjątkowej osoby, który ozdobi jej nowe mieszkanie! Niestety okazało się, że nasze symbole są za duże i Asi ciężko było je samodzielnie odczytać ale wystarczyła mała pomoc i nasz przekaz dotarł do adresatki! A my mamy naukę na przyszłość!

 

Poszewka Braillem

PoszewkaN7 PoszewkaN6

 

Tags: , , , , , , , ,

Wpis “POSZEWKA DLA NIEWIDOMYCH” został skomentowany 2 komentarze

  1. Joanna Witkowska 4 stycznia 2014 at 14:19 Permalink

    Dziękuję jeszcze raz i link do opisu prezentu pozwolę sobie zamieścić na swoim blogu, niech jak najwięcej ludzi ogląda i cieszy się Waszymi talentami.

Trackbacks/Pingbacks

  1. Szczególny prezent gwiazdkowy | Blog Joanny Witkowskiej - 4 stycznia 2014

    […] Poduszka widoczna dla niewidomych […]